خروش ملت در جمعه شفافیت و صداقت با مردم

خروش ملت در «جمعه شفافیت و صداقت با مردم»

در حالی که اخبار نگران کننده ای از محتوای مذاکرات هسته ای و بسته پیشنهادی طرفین به گوش می رسد نمازگزارن تهران و برخی شهرستان های کشور با نامگذاری این جمعه به «جمعه شفافیت و صداقت با مردم» راهپیمایی های پرشور و گسترده ای پس از نماز جمعه برگزار کردند.

در تهران نمازگزاران جمعه با تجمع گسترده در مقابل درب جنوبی دانشگاه تهران به سمت خیابان ۱۶ آذر راهپیمایی کرده و شعارهایی نظیر «مطالبه ی ملت، شفافیت صداقت» « مذاکره بهانه است، فریب دشمنانه است»، «ما پیروان مکتب حسینیم، با آمریکا همچون پیر خمینیم» « اگر به مردم بشود اعتماد، منافع ملی نمیره بر باد» «به آمریکای شیاد نمی کنیم اعتماد»، «خوش بینی به آمریکا، خیانت است خیانت» «این است شعار ملت، شجاعت شجاعت» سر دادند.

راهپیمایان ضمن قرائت قطعنامه پایانی این راهپیمایی از دولتمردان و مسئولین پرونده هسته ای در خواست کردند ملت ایران را از محتوای بسته پیشنهادی به غرب و امتیازاتی که قرار است به طرف مقابل داده شود آگاه کرده و نسبت به شایعاتی که در مورد پذیرش پروتکل ننگین الحاقی مطرح شده شفاف سازی نمایند.

قطعنامه پایانی این راهپیمایی به این شرح است:

ما نمازگزاران جمعه تهران ضمن محکومیت اظهارات تحقیرآمیز مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه تحریم های غرب ایران را مجبور به مذاکره کرده و همچنان از روی میز بودن همه گزینه ها علیه ملت ایران سخن می گویند اعلام می داریم:

۱- مسئولین محترم دولتی لازم است نسبت به حقوق اساسی و اولیه ملت مبنی بر آگاه بودن از معامله ای که قرار است با غرب صورت بگیرد و امتیازاتی که قرار است از جانب ملت ایران داده شود احترام گذاشته و رویکرد امنیتی و مخفی کاری با مردم را کنار بگذارند و مردم را نامحرم نشمارند.

۲- اظهار رضایت مقامات آمریکایی از مذاکرات ژنو بر ابهامات و سوالات ملت افزوده است به ویژه که از سوی اعضای تیم ایرانی نیز اعلام شده است که به غیر از پرونده هسته ای آماده مذاکره بر سر سایر مسائل مورد علاقه طرفین (از جمله مسائل منطقه ای) نیز هستند. بر این اساس مسئولین محترم لازم است در اولین اقدام، شفافیت و صداقت با مردم را در دستور کار خود قرار داده و قبل از آنکه از نظرسنجی در باب اصول اساسی انقلاب اسلامی سخن بگویند، برای پذیرش «پروتکل استعماری الحاقی» به نظر مردم –که بارها از تریبون های مختلف اعلام شده است- مراجعه کنند.

۳- نمایندگان محترم ملت در مجلس شورای اسلامی لازم است با نظارت دقیق و کامل بر روند و محتوای مذاکرات از هرگونه اهمال و کوتاهی در صیانت از منافع و حقوق ملت جلوگیری نمایند.

همچنین راهپیمایی های مشابهی در شهرهای دیگر کشور از جمله مشهد، شیراز، شاهرود، قم و … نیز برگزار شده است.

66 نظر

 1. ابو موسی اشعری گفت:

  برادران عزیز حق دارید . چون ثروتهای میلیاردی رو بر روی شکمهایتان بستند . خاک بر سر …تون. بنده و امثال من سالبان دراز در جبهه بودیم و فک نمیکردم …هایی چون شما بر دوش ملت سوار شوند

  • تحریریه گفت:

   با سلام
   تمام اعضای کمیته صیانت از منافع ایران یا دانشجو هستند یا فاصله اندکی از دوران دانشجویی شان می گذرد و بحمدلله هیچ ثروت میلیاردی و میلیونی به شکمشان بسته نشده است. انشاءالله با رعایت ادب و حفظ حرمت، اجر حضورتان در جبهه را نیز ضایع نخواهید فرمود.

   • رحمان گفت:

    دوست عزیز مشک آن است که خود ببوید، نه آن که عطار بگوید. ادعای دانشجو بودن دارید. ادعا دارید ثروت میلیاردی به شکم نبستید. شکل و قیافه دانشجو ندارید و در عوض قیافه تان به حاجی بازاری های میلیاردر می خورد. دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت ابالفضل را؟

    • علیرضا گفت:

     نکته اینجاست که اعتراض ما در مقابل جریان اقتصادیه که از مذاکره با آمریکا نفع شخصی می برد وگرنه همه می دانند که از ته این مذاکرات دیگی برای مردم گرم نمی شود. آقایان به جای حل مشکلات اقتصادی مردم در فکر ایجاد خط مستقیم پرواز هستند تا سرمایه دارهای ایرانی که در خارج زندگی می کنند برای تفریح به راحتی به ایران بیایند.

     • محمد گفت:

      پرواز مستقیم فقط واسه سرمایه داراست؟ آیا حق ما دانشجوهای بیچاره که انور آب داریم درس میخونیم نیست که خانواده هامون رو هر سال ببینیم؟ بتونیم راحت تر رفت آمد کنیم؟ …

    • تحریریه گفت:

     برادر عزیز. شکل و قیافه همه ما را که تیم امنیتی دولت خدمتگزار شناسایی کرده و از حراست دانشگاه ها هم آمار ما را در آورده اند! اما این دم خروسی که به چشم شما حاجی بازاری های میلیاردر می خورد پدران و مادران شهدا هستند که هر جمعه حج فقرایشان ترک نمی شود.

    • اباذر گفت:

     برادر عزیز برای استشمام وتشخیص بوی مشک باید مشک شناس بود. در شرایط حاضر وحدت دغدغه راهبرد اصلی است در این عرصه است که فرق دوغ و دوشاب ،عطار و دکاندار مشخص می شود. مولا علی می فرماید: هرکس در وقت یاری ولی و امامش در خواب باشد با لگد دشمشن بیدار می شود (غررالحکم ص422) یا حق

  • امین گفت:

   خیلی ببخشید ملت خودشون میگن خواسته شون چیه. همونطور که توی فیلم گفتن. کسایی که میخوان روی دوش ملت سوار شن که خودشون رو تمام ملت می دونند و منافع خودشون رو ارجح به منافع ایران اسلامی می دونند.

 2. […] کمیته صیانت از منافع ملت ایران این مطلب را به اشتراک بگذارید: […]

 3. سید گفت:

  فتوشاپ کارتون ضعیفه
  بزرگنمایی عکسها، بدجوری همه تون رو رسوا می کنه

 4. امین گفت:

  بنده دو جمله رو به نقل از آقای صالحی رییس انرژی اتمی قرار میدم و از شما میخوام که بگید این همه بلبشوی شما برای چیه و چه دلیلی داره!!

  »موضوع هسته‌ای بالاتر از همه موضوعات است و مقام معظم رهبری شخصاً سکاندار آن هستند«

  »مجموعه نهادهای ذیربط در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های موضوع هسته‌ای کشورمان دخالت دارند و زمانی که نهادهای مربوطه به جمع‌بندی می‌رسند نظراتشان به مسئولین مذاکره کننده اعلام می‌شود«

  جدی شما نگرانیتون از چیه وقتی خود آقا اوضاع رو در کنترل داره و بعد از اون گفته به تیم دیپلماسی خودمون اعتماد داریم!

  • امیر گفت:

   رهبر انقلاب با توجه به جمیع جوانب تصمیم گیری می کنند و خودرایانه و دیکتاتورمآبانه نظر شخصی خود را غلبه نمی دهند. این حرکت هم یک اظهار نظر، نصیحت و انتقاد به عملکرد دولت است.

  • امین گفت:

   بله ما هم اعتماد داریم. البته آقا هم فرمودند که بعضی کارهای اشتباه انجام شده. پس چرا شما از رهبری مایه میگذارید؟
   آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟
   اگر کارشان درست است چرا از شفافیت با مردم می ترسند؟

  • میلاد گفت:

   برادر سال 83 رو که فراموش نکردیم.خود آقا گفتن “من بشون تذکر دادم که اگه این کار(عقب نشینی )ادامه پبدا کنه خودم شخصا وارد میشم و آخر هم وارد شدم”
   خود آقای روحانی هم گفتن که من اختیار تام دارم

   این استدلال ضعیف شما رو هم برخی بعد تماس تلفنی آقای روحانی و اوباما می آوردن ،بعد که آقا گفت این کار نا به جا بود ،ضعف استدلالشون ثابت شد

   • امین گفت:

    خب عزیزم رهبری وارد مسئله شدن دیگه!
    الآن هم دارن مسئله رو جلو میبرن و مثل سال 83 نیست. در ضمن رهبری همون سال 83 هم مسئله رو زیر نظر داشتن و تعلیق ها با نظر ایشون انجام شد و نقل قول “من بشون تذکر دادم که اگه این کار(عقب نشینی )ادامه پبدا کنه خودم شخصا وارد میشم و آخر هم وارد شدم” تصلاً غلطه! چون چنین جملاتی از رهبری نداریم… اگه هست لینک بده. ایشون یه بار نقل به مضمون گفتن که اگه ایشون احساس کنن که این عقب شنینی بی فایده بوده و اوضاع به همون منوال باشه، دستور به بازگشایی دوباره میدن. اون ایام خود آقای روحانی نماینده رهبری بودن و لحظه به لحظه با رهبری در ارتباط بودن

    • مصطفی گفت:

     صرفاً جهت احتیاط از دام غفلت: یکبار در دیدار دانشجویان یزدی86/10/13 اشاره کردند و یکبار هم فرمودند:
     “یك واقعیت دیگر این است، در هر برهه‌اى كه ما در مقابل جبهه‌ى دشمن انعطاف نشان داديم و با توجيه‌هائى عقب‌نشينى كرديم – مثلاً يك وقت گفتيم بگذاريد بهانه را از دست دشمن بگيريم، يك وقت گفتيم بگذاريد سوءظن دشمن را از خودمان زائل كنيم – دشمن مواضع گستاخانه‌ترى عليه ما گرفته. در آن روزى كه ادبيات مسئولين ما آلوده شد به حرفها و تعبيرات تملق‌آميز نسبت به غرب و فرهنگ غربى، در آن روز اينها ما را «محور شرارت» معرفى كردند! چه كسى؟ آن كسى كه خودش مجسمه‌ى شرارت بود. رئيس جمهور قبلى آمريكا – مجسمه‌ى شرارت – ايران اسلامى را «محور شرارت» معرفى كرد! اين كِى بود؟ آن وقتى كه ما در ادبيات خودمان، در اظهارات خودمان، حرفهاى تملق‌آميز نسبت به غرب و نسبت به آمريكا و اينها را تكرار ميكرديم. اينها اينجورى‌اند. در همين قضيه‌ى هسته‌اى، آن وقتى كه ما با اينها همراهى كرديم و عقب‌نشينى كرديم – البته براى ما تجربه‌اى بود، اما اين واقعيت است – اينها جلو آمدند؛ اينقدر جلو آمدند كه من در همين حسينيه گفتم اگر بنا باشد كه اين روال از سوى آنها ادامه پيدا كند، من خودم وارد قضيه خواهم شد؛ و وارد قضيه شدم؛ ناچار شديم؛ اينها كار ما نيست.”
     91/5/3 دیدار کارگزاران نظام

  • اباذر گفت:

   آقا فرمودند به تیم مقابل اعتماد نداریم

 5. رضا گفت:

  بهتر نیست اسمتون را بگذارید کمیته صیانت از منافع رژیم صهیونیستی ؟؟

  • تحریریه گفت:

   تاکید بر بی اعتمادی و بدبینی به آمریکا، مطالبه شفافیت عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای و نظارت نمایندگان مردم در مجلس بر مذاکرات، صیانت از منافع رژیم صهیونیستی است؟

   • رضا گفت:

    نتانیابو هم کشور ما رو با المان هیتلری قیاس کرده به امریکا هشدار داده

   • امین گفت:

    آقایون هم میگن ما به دولت اعتماد داریم و هم میگن شفاف سازی یادت نره!
    شما چرا از آقای جلیلی شفافیت نمیخواستین؟! یادتونه آقای ولایتی توی مناظره چه حمله ای به جلیلی کرد؟ ولایتی هم که معتمد و مشاور اصلی رهبری هستن!

    جوابی برای این تناقضات وجود داره؟!

    • تحریریه گفت:

     بارها عرض شده که اینگونه استنادات و انتسابات در مورد رهبری کمکی به حل مساله نمی کند. منصوبین رهبر معظم انقلاب طیف های مختلفی از آقای هاشمی رفسنجانی تا ولایتی و ناطق و جلیلی و … را شامل می شوند. نکته اول اینجاست که انتصاب – در مورد هر کسی- لزوما به معنای اعتماد کامل نیست. نکته دوم هم اینجاست که اعتماد به معنای اعتماد صددرصدی نیست. رهبر انقلاب اگر به شخصی اعتماد داشته باشند آیا به معنای اعتماد به تک تک سخنان و گفتارهای ایشان است؟ مهمترین شاهد مثال این سخن هم فرمایش رهبر انقلاب در دانشگاه افسری بود که فرمودند برخی از اقدامات دولت در سفر نیویورک نابجا بود. همان رهبری که فرمود به دولت خوش بین هستیم همان رهبری فرمود برخی اقدامات دولت نابجا بود. پس تناقضی در کار نیست. خوش بینی و اعتماد به معنای «اختیار تام» آنگونه که آقایان در دولت ادعا کرده اند نیست. نظارت مردمی بر تیم مذاکره کننده، قطعا می تواند ضامن عملکرد حساب شده تر از سوی ایشان باشد.

     • امین گفت:

      ببینین از نظر من مهم اینه که کلام از دهان چه کسی بیرون بیاد. من منظورم آقای هاشمی نبود!
      بنده آقای ولایتی رو مثال زدم که ایشون نزدیک ترین رابطه رو با آقای خامنه ای دارن و مشاور اصلی ایشون در امور بین الملل هستن که مستقیماً به مسئله هسته ای مربوط میشه. یعنی اختلاف نظر آقای ولایتی با آقای خامنه ای باید در این سطح باشه؟!
      شما “اختیار تام” رو هم نمیتونین ندید بگیرین. این اختیار تام از دهان چند نفر در اومده و فقط گفتۀ دولت نیست و رهبری هم رد نکردن. این اختیار تام به احمدی نژاد داده نشد و با اعترافی که احمدی نژاد در آخرین مصاحبه تلویزیونی کرد، آب پاکی رو روی دست همه ریخت که من اصلاً کاری به مسئله هسته ای ندارم!

      در ضمن به سؤال من پاسخ ندادین که چرا برای آقای جلیلی تظاهرات راه ننداختین؟
      فقط خواهشاً نگین که به ایشون اعتماد کامل داشتین چون همفکر شما بودن!

     • تحریریه گفت:

      اولا این گزاره حضرتعالی که «آقای ولایتی مشاور اصلی رهبری در امور بین الملل هستند که مستقیما به مساله هسته ای مربوط می شود» گزاره درستی نیست. ثانیا در صورت امکان بفرمائید چه کسانی غیر از مسئولین دولتی بحث اعطای اختیار تام از سوی رهبری به رئیس جمهور را نقل کرده اند؟ ثالثا انتظار که ندارید رهبری در مقابل سخن رئیس جمهور صراحتا موضع بگیرند که بنده اختیار تام نداده ام؟! رابعا دلالت سخن رهبری که برخی اقدامات دولت نابجا بود دقیقا به معنای رد ادعای اختیار تام است. خامسا نبود اختیار تام هم در مورد دولت فعلی و هم در مورد دولت قبلی صادق است. سادسا ای کاش اگر کسی به دولت فعلی نقد می کند سریع در کلیشه های ذهنی خودمان او را به احمدی نژاد یا دولت قبل نچسبانیم! سابعا هر کس در ایران بخواهد – خواسته یا ناخواسته- عزت ملی و منافع ملی را نادیده بگیرد باید در مقابل او ایستاد. چه تیم فعلی مذاکره کننده باشد چه جلیلی چه هر کس دیگر. در تیم قبل هرگز حرفی از پروتکل الحاقی نبوده و امیدواریم که شایعات فعلی در مورد طرح ایران نیز صحیح نباشد و مسئولین محترم ازموضع قدرت و عزت بر سر منافع ملت مذاکره کنند.

     • امین گفت:

      اینکه آقای ولایتی چون مشاور امور بین الملل رهبری هستن و مسئله هسته ای هم یه مسئله تا حد سیاسی هست که نیاز به مشاور از یک مشاور بین الملل داره، خب واضحه دیگه! فکر نمیکنم حرف عجیبی زده باشم…

      در مورد اختیار تام هم یعنی میفرمایید هم روحانی و هم ظریف به دروغ دارن میگن که بهشون اختیار تام دادن؟ آخه وقتی یه حرفی اینقدر تکرار میشه، نزدیکان رهبری، جملات متواتر به ایشون رو به نوعی تکذیب میکنن ولی تا حالا این اتفاق نیفتاده. شما تکذیبیه ای دارین از منسوبان و نزدیکان رهبری به من بدید تا بخونم از این اشتباه در بیام…

      بنده در مقایسه با دولت احمدی نژاد گفتم. در هر حال احمدی نژاد هم که رابطه نزدیک تری با بیت داشت، هیچ وقت ادعای اختیار تام نداشت تا جایی که کلاً کنار رفته بود و رهبری شخصاً مسئله رو جلو میبردن.

      بنده در مورد جلیلی نکته ای گفتم که چرا شما هیچ وقت از جلیلی نخواستین شفاف سازی کنه، اونم در حالی که مذاکرات آلماتی اتفاق افتاد و حرف هایی از دادن امتیاز های به طرف غربی بر خلاف نظر مسئولین نظام بیرون اومد.
      الآن هم این بحث پروتکل رو شما از یه سایت صهیونیستی شنیدین و معلوم نیست چرا وقتی 12 کشور عضو سازمان انرژی اتمی دارن اجراش میکنن، شما جوش میزنین، تازه اونم در حالی که امضای این قرارداد نیاز به رأی مجلس و نظر مستقیم رهبری داره!
      من متوجه نمیشم شما چرا بیخود دلهره برداشتین اونم وقتی دو تا نهاد گنده گفتن پروتکل باید از دید ما رد بشه!
      میدونین، باورش برام سخته که شما خیلی نگران پروتکل باشین؛ بیشتر به نظر میاد قصد خودنمایی و ایجاد شایعات بی اساس بین مردم دارین. البته امروز سر کلاس بودم و متوجه شدم که چقدر جریان شما منزوی هستن. چه خوبه شما هم یه بیانیه در حمایت از گروه جدید مذاکره کننده بدید؛ اونم در حالی که همه دارن حمایت میکنن الا شما…
      موفق باشید.

 6. رضا گفت:

  تمام اعضای کمیته صیانت از منافع ایران یا دانشجو هستند یا فاصله اندکی از دوران دانشجویی شان می گذرد؟؟؟ اینا که همشون سن بابا بزرگ منو دارن!!!!

 7. سعید گفت:

  آقا دمتون گرم. خیلی کار ردیفی کردید. کاش ما هم مطلع می شدیم میومدیم امروزز

 8. هموطن گفت:

  4تا پشمالو که نه سواد سیاسی دارن نه کسی به حسابشون میاره اسم خودشونو گذاشتن کمیته صیانت از ملت :))))) آخه ملت انقد بدبختن که شما پیزوریهای دوزاری ازشون صیانت کنین؟!! مردم از خنده :))))))))) برید خودتونو تو سوریه منفجر کنین ثوابش برسه به روف مرده هاتون :))))

 9. هموطن گفت:

  د آخه اگه شما انسان بودین و تکفیری و فوق افراطی و انتحاری و ضد بشری نبودین نظر قبلمو منتشر میکردین!! دلم براتون میسوزه…نه افراطی ها حاظرند ننگ شما رو به عهده بگیرن نه اینور اصلا حسابتون نمیکنن.فقط نتانیابو باهاتون حال میکنه 🙂 🙂 🙂

 10. علی گفت:

  کاش عکسهایی که گذاشته بودید بهتر بود ، الان معلوم نیست چند نفرید ؟ چند ده نفرید ؟ بیشترید ؟! فتوشاپه !!! یا نه ؟!!

 11. مهرداد گفت:

  چقد جالبه شما مصداق سخنان امام علی راجبه مردم کوفه هستید! ابتدا سعی میکنید بگید روحانی اصولگراست و حالا درافتادید باهاش!
  احوال مردم کوفه را چنين گويند: به يکباره به کاري در آيند و دسته دسته خود را کنار کشند. هنگامي کاري را به پايان برند که فرمان روايي سختگير بر آنان حاکم باشد. اگر حاکمي به عدالت و باروي خوش با آنان برخورد کند، ابتدا روي خوش نشان دهند، سپس او را تنها گذاشته و با او در مي افتند.
  موقعی که چندین هزار میلیارد پیچوندن دانستن حق ما نبود؟ موقعی که عزیزان ما تو بازداشتگاه ها جون دادن دونستن حق ما نبود؟ دونستن حکم متهمانش حق ما نبود؟
  ننگ بر شما که 8سال در برابر تخریب و غارت کشور ساکت بودید و حالا عمار و ابوذر و میثم شدید! خائن کیست؟ کسی که با دشمن همکاری میکند! آیا این افراد در جهت منافع دشمن ما اسراییل گام برنمیدارند؟ حکم خائن مرگه! ولی فعلا از حیات خود خرسند باشید دنیا دار مکافاته همیشه انجور نمیمونه! از سرنوشت شعبان بی مخ ها و پری بلنده ها بترسید!
  راستی اگه شما دانشجویید من ترجیح میدم بی سواد باشم!

 12. ابو موسی اشعری گفت:

  موقعی که دولت گذشته سه هزار میلیارد ملت را خورد و به ریش همه خندید امثال این سایت کجا تشریف داشتند ؟ کدام کفن را پوشیدید کدام اعتراض را کردید؟

 13. امین گفت:

  خدا خیرتون بده که توی این فضایی که آقایون مثلا آزادیخواه یک صدای مخالف رو نمیگذارن بلند شه و با انواع برچسبها لجن مالش می کنند یکی صدای مردم رو به گوشش آقایون رسوند

  • محمد گفت:

   مردم نظرشون رو با نه به جلیلی در انتخابات اخیر به گوش آقایون رسوندند

   • اباذر گفت:

    روز 13 آبان مردم در خیابانها نظرشان را میدهند اگر مشتاق نظر مردم هستید

   • علی اکبر گفت:

    مگه تجمع حمایت از جلیلی بوده برادر؟!!
    خواهشا اینقدر بحث ها رو با هم قاطی نکنید
    مطالبه ی شفافیت در مذاکرات از امری کاملا طبیعی و منطقی است و ربطی به شخص و گروه خاصی ندارد

 14. علی گفت:

  شخص مقام معظم رهبری در این زمینه کاملا در جریان هستند و مطمئنا اگر مسئله‌ای پیشنهاد شده باشد که به صلاح مملکت نیست، اعلام خواهند کرد.

  اگر مذاکرات علنی شود و بعدا جنگ رسانه‌ای علیه‌مان راه بیفتد و کار را خراب کند چه؟

  حالا مثلا آقای جلیلی در دوره‌ای که مسئول مذاکره بود، پیشنهاد داده بود مذاکرات را برای مردم پخش کنند. حالا مثلا در اون مذاکرات چی مطرح شده بود؟ اینا میگن فلان ما میگیم نه! اونا گفتن بهمان، ما گفتیم نه!

  الان هم انتظار دارید همون طوری مذاکره کنیم؟ اگه اینطوری بود، چرا همه جلسات مجلس رو علنی برگزار نمیکنیم؟؟؟؟؟؟؟

  • علیرضا گفت:

   نماینده ایران در مذاکرات در کنفرانس خبری می گوید که پذیرش پروتکل الحاقی روی میز است. یکبار متن پروتکل را بخوانید تا ببینید برای ایستادن در مقابل ترکمنچای نمی توان مثل 83 منتظر ماند تا کارد به استخوان برسد و رهبری ورود پیدا کنند و آنجاست که آقایان فریاد می زنند رهبری مقابل رای و خواست مردم ایستاده است.

   • اباذر گفت:

    رویه گروه مذاکره کننده این فکر را ایجاد می کند که ،شاید گروه مذاکره کننده در ترکمانچای هم آدمهای منطقی و شریفی بودند

  • امیر گفت:

   اصل 69 قانون اساسی : مذاكرات مجلس شوراي اسلامي بايد علني باشد و گزارش كامل آن از طريق راديو و روزنامه رسمي براي اطلاع عموم منتشر شود.

 15. مجتبی گفت:

  شما که خودتون رو بالا تر از رهبر میدونید و بر اساس نفستون این کارها میکنید تو همون راهی میرید که خوارج رفتن.بهتره دهنتون و ببندید و حرف و عمل رو بذارید به عهده بزرگان مملکت واگرنه به زودی مردم دهنتون میبندن

  • علیرضا گفت:

   بر اساس نفس کسی حرفی را نمی زند. منطق و استدلال پشت مخالفت وجود دارد.می شود با نظراتی که در دانشگاه ها در حوزه ی روابط بین الملل تدریس می شود ثابت کرد که پذیرش پروتکل خیانت است.اساتید دانشگاه هم بر این مسئله اذعان دارند.

  • مصطفی گفت:

   اگه واقعاً کلام رهبر براتون حجته!! یه سر به سایتkhamenei.ir بزنید و مواضع آقا رو در مورد مذاکره بخونید!همین شما رو کفایت میکنه البته اگه سلیم النفس باشید!

 16. فرشاد گفت:

  شما برادران عزیز از جانب چند درصد مردم ایران دارید حقوقشان را صیانت می کنید؟ اگر ما نخواهیم شما حقوق ما را صیانت کنید چه کسی را باید ببینیم

  • ... گفت:

   به قول زیباکلام اینها مخالفند برای اینکه مخالفند…چون نامزدشان رای نیاورد…اگر مثلا جلیلی اون موقع می گفت که مذاکره محرمانه است اینها مخالفت نمی کردند…

  • اباذر گفت:

   اولا مردم نه بلکه ملت پیشنهاد می شود معنی ملت را یکبار دیگر مرور کنید.دوما از طرف ملتی که آرزوی اغتلا و و ظلم ناپذیری را دارند.خودت حساب کن چند نفرند

 17. مهرداد گفت:

  اینقدر جرات نداشتید که نقل قولم از حضرت علی رو تایید کنید! برید بمیرید! شعور جلبک و آزادی بیان کره شمالی از شما بیشتره!

 18. سلمان گفت:

  این راهپیمایی شما مجوز داشته؟!
  اصل 27 قانون اساسی ظاهرا فقط یرای شما برادران امکان اجرایی شدن داره!

 19. تحریریه ملت! گفت:

  البته که «ملت ایران» یعنی فقط خودتون و «منافع» هم منافع خودتونه که باید صیانت بشه
  دانشجویی که پول از بسیج و سپاه میگیره، با رانت وارد دانشگاه شده، نمره 3 و4 خودشو با رانت پاس میکنه، بهش سنوات نمیخوره، مشروطی براش معنی نداره، چون پاش بیفته استادو اخراج میکنن ولی اونو نمیتونن، قلدر محل و دانشگاه و محل کاره چون پشتش حسابی گرمه، بحث سربازی و کار و وام بانک و… پیش بیاد، همون بسیج و سپاه براش کارشو درست میکنه…
  منظورتون از «منافع» همیناست دیگه؟

  • امین گفت:

   شما مثل اینکه خوب با امکانات آشنایی ها! ببینم دوران خاتمی تو انجمن نبودی؟ من که رتبه 4 کنکور بودم هرچی نگاه می کنم می بینم این اوصاف انجمنی های دوران خاتمیه وگرنه هیچ کجا بسیج این امکانات رو نداره.
   راستی ببینم این تحریریه رو هم همونها برات جور کردن؟

 20. وبلاگ رهروان راه حسین

  rhrhc.blogspot.com

  چه کسانی سخنگویان مسجد ضرار صهیونیستها در بطن نظام هستند؟

  در روزهای اخیر عده ای از مدعیان دروغین اصولگرایی و منافقینی که منافع شخصی و باندی خود را در خطر می بینند سعی داشته اند تا با ایجاد بلوا و آشوب در جامعه و حتی تهدید تیم مذاکره کنندگان هسته ای جمهوری اسلامی ایران مذاکرات را به شکست بکشانند. برای مثال در روزهای قیل از مذاکرات و در حالی که این عده نه از ئیشنهادات ایران اطلاعی داشتند و نه از ئاسخ طرف مقابل سعی داشتند تا دولت را متهم به خیانت نموده و مذاکرات را به کلی متوقف کنند. در روزهای بعد از مذاکرات نیز این عده به حدی نگران موقعیت شخصی خود بودند که مرتبا از سایت صهیونیست و افراطی دبکا فایل نقل قول می کردند!!! برای مثال مهدی محمدی که مدتها است سعی دارد به هر نحو ممکن مذاکرات را به بن بست بکشاند با نقل قول از سایت صهیونیستی دبکا فایل اظهار داشته که مقاله این سایت در مورد مذاکرات هسته ای جامع ترین مطلب منتشر شده در مورد مذاکرات می باشد!!! این فرد منافق و ئر مدعا نگفته که چرا مطالب سایت صهیونیست و دروغ ئرداز دبکا فایل که حتی بوقهای تبلیغاتی مستکبرین صهیونیست آمریکایی به آسانی از آن نقل قول نمی کنند باید توسط مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران مورد استناد قرار گیرد!!! مشخص نیست از چه موقع مسئولین بلند ئایه نظام باید بر اساس تبلیغات رسانه های رژیم اشغالگر صهیونیستی به سیاست گذاری در امور هسته ای بئردازند!؟ رئیس مهدی محمدی حسین شریعتمداری نیز در مقاله ای مشابه با لاطائلات محمدی دولت و بخصوص رئیس جمهور حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی را به خیانت متهم نموده و حتی سخنان وی در مورد ضرر و زیانهای ناشی از سیاستهای دشمن ئسند احمدی نژاد را کمک به گروه 5+1 تلقی نموده! باز هم مشخص نیست چرا هشدارهای رئیس جمهور به دانشجویان در مورد وضعیت واقعی اقتصاد کشور و ضرورت تلاش برای کمک به مسئولین چه ربطی به گروه 5+1 دارد؟ در واقع رئیس جمهور اظهار داشته که سیاستهای دشمن ئسند دولت قبلی و نه تحریمها دلیل اصلی تضعیف اقتصاد کشور در سالهای گذشته بوده اند. در روزهای اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی دکتر علی لاریجانی نیز در مورد همین مسئله به صراحت سخن گفته. یعنی ئیام رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی به گروه 5+1 این بوده که دولت فعلی حاضر نیست مانند دولت قبلی کشور را تضعیف کند و به آنها در مذاکرات کمک کند و این سیاست مورد حمایت مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفته. بنا براین آن دسته از مسئولین آمریکایی که مسئولیت تجزیه و تحلیل آثار تحریمهای بین المللی بر علیه جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارند باید متوجه شوند که دولت فعلی حاضر نیست تا با تضعیف نظام به کمک آنها بشتابد. مسئله قابل توجه این است که دولتهای احمدی نژاد که شریعتمداری مرتبا از آنها تا زمان انتصاب اسفندیار رحیم-مشایی به عنوان معاون اول رئیس جمهور تعریف و تمجید می نمود نیمی از تمامی درآمدهای نفتی کشور از زمان کشف نفت در ایران را در اختیار داشتند و باز هم خزانه ای خالی تحویل دولت تدبیر و امید دادند. باید از حسین شریعتمداری ئرسید چگونه احمدی نژاد می خواست بیش از این به رژیم صهیونیستی کمک کند؟ شریعتمداری همچنین اظهار داشته که دولت حجت الاسلام والمسلمین روحانی با محرمانه نگاه داشتن مذاکرات هسته ای سعی دارد تا مردم ایران را از خیانتهای مسئولین با خبر نکند! بعدا هم وی مدعی شده که آمریکا صهیونیستها را مطلع نموده و آنها نیز از روند مذاکرات ابراز خوشحالی کرده اند!!! اولا در جواب وی باید گفت که آمریکا و رژیم صهیونیستی روابط بسیار نزدیک اطلاعاتی دارند و در واقع هیچکدام از کشورهای غربی چنین روابطی با آمریکا ندارند. همچنین تعداد بسیاری از عوامل رژیم صهیونیستی در سراسر دولت و کنگره آمریکا مرتبا به این رژیم گزارش می دهند و صهیونیستها اصولا از تمامی مسائل دولت آمریکا به خوبی باخبرند. نه مقالات و شعارهای شریعتمداری و نه قدرت نظامی ابر قدرتهای اقتصادی و نظامی جهان تا به حال این وضعیت را تغییر نداده و نخواهند داد. بنا براین شریعتمداری باید تا به حال به خوبی فهمیده باشد که اصولا آمریکا هیچ مسئله ای را از رژیم صهیونیستی ئنهان نمی کند. ثانیا رژیم صهیونیستی در طول مذاکرات مرتبا از دولت اوباما انتقاد نموده و نخست وزیر این رژیم نتانیاهو بارها در مورد ضرورت تشدید تحریمهای بین المللی و حمله به ایران سخن گفته. در روزهای بعد از مذاکرات نیز نمایندگان و جیره خواران رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا در مورد ضرورت تشدید تحریمها اعلامیه داده اند. یعنی درواقع آنها سعی داشته اند تا مذاکرات را از مسیر خود به کلی منحرف کنند و حتی با تهدید به جنگ با ایران اصل و اساس تاسیسات هسته ای ایران را به کلی نابود کنند. تعداد بیانیه ها و سخنرانیهای نتانیاهو در مورد ایران از زمان تشکیل دولت تدبیر و امید نیز حاکی از نگرانی بسیار شدید وی از سیاستهای حجت الاسلام والمسلمیبن روحانی می باشد. وی در سازمان ملل به صراحت اظهار داشت که حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی برای رژیم صهیونیستی تهدیدی بسیار خطرناکتر از احمدی نژاد است. مشکل اساسی وی این است که جامعه بین المللی اصلا چنین نظری ندارد و خواهان بهبودی روابط با جمهوری اسلامی ایران می باشد. در چنین شرایطی مقاله ها و اظهارات سراسر بی ئایه و اساس حسین شریعتمداری به معنی کمک به نتانیاهو در سخت ترین شرایط رژیم اشغالگر صهیونیستی می باشد. یعنی در واقع امروز شریعتمداری سخنگوی نتانیاهو در بطن نظام می باشد و تمامی تحرکات و اظهارات وی در جهت کمک به ئیشبرد اهداف شوم و توسعه طلبانه رژیم اشغالگر صهیونیستی می باشند. مهدی محمدی نیز دقیقا در چنین موقعیتی قرار دارد. بدیهی است که برخی از بزرگان نظام نیز در روزهای اخیر تذکرات لازم را به رهبری نظام داده اند و به صراحت هشدار داده اند که امروز حسین شریعتمداری وضعیتی صد برابر بدتر از مسعود رجوی وطن فروش و تروریست دارد. امروز شریعتمداری سخنگوی نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی است. تعدادی از روحانی نمایانی هم که در روزهای اخیر بر علیه دولت تبلیغ می کرده اند در وضعیت مشابهی قرار دارند. حامیان اسلام درباری یعنی امثال … و …. و … و … و … امروز در واقع به عنوان سخنگویان افراطی ترین محافل صهیونیستی آمریکا عمل می کنند. آنها دیده اند که چگونه نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی در سازمان ملل متحد با توهین مستقیم به رئیس جمهور حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی اظهار داشت که وی برای رژیم اشغالگر وی تهدیدی به مراتب خطرناکتر می باشد. اما آنها هنوز برای حفظ منافع نامشروع شخصی و باندی خود حاضرند تا با کمک به نتانیاهو و منزوی نمودن جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی به عنوان جاده صاف کن ارتش رژیم صهیونیستی عمل کنند. آری امروز امثال … و … و … و … و … و … و … سخنگویان مسجد ضرار رژیم اشغالگر صهیونیستی در بطن نظام می باشند. نتانیاهو با اتکا به تحرکات دشمن ئسند این عده هنوز امیدوار است که بتواند تاسیسات هسته ای ایران اسلامی را یا منهدم یا به کلی فلج کند. …(غیر قابل انتشار)

  • تحریریه گفت:

   بی تردید رهروان حضرت سیدالشهدا (که وبلاگتان را به این نام آراسته اید) منتقدین و مخالفینشان را «منافق» و «سخنگوی نتانیاهو» و بدتر از «مسعود رجوی» نمی دانند. دولت و رئیس جمهور محترم هم که ازابتدا سخن از احترام به منتقدین گفته اند. ظاهرا حضرتعالی تاسی به رئیس جمهور اسبق کرده اید که فرجام مخالفین مذاکرات را عملیات های تروریستی دانسته و ایشان را با طالبان و القاعده مقایسه کرده بودند.
   علی ای حال بهتر است به جای بستن چشم ها و بازکردن زبان و رها کردن الفاظ توهین آمیز با منطق و استدلال و آرامش بحث کنید. بخش پایانی نظر شما به علت توهین های غیرقابل انتشار به رهبر معظم انقلاب، علما و ائمه جمعه حذف شد. البته اگر به انتخاب ما بود حتما این بخش را هم منتشر می کردیم تا منطق حضرتعالی به صورت کاملتری روشن شود ولی چه کنیم که همین طوری هم در خطر فیلتر شدن هستیم!

 21. مهرداد گفت:

  عزیزان رییس دیوان گفته دانستن احکام متهمان پرونده 3000 میلیاردی به صلاح مردم نیست!
  ایشالا نماز جمعه این هفته میبینیمتون دیگه!
  اینبار با خروشی از ته دل!
  جمعه شفافیت و صداقت!
  صلاح جمهوریت شفافیت صداقت!
  مدیونین اگه نیایید!

  • امین گفت:

   چرا حرف بی پایه می زنید دوست عزیز!؟

   حجت‌الاسلام غلامحسين محسني اژه‌اي در نشست دیروز خود با خبرنگاران تصريح کرد: قاضي رسيدگي‌کننده به پرونده فساد بزرگ مالي در يک بخش از پرونده که داراي 39 متهم بود، براي 4 متهم حکم اعدام صادر کرده است. وي افزود: اين حکم در مرحله حروف نگاری است و ان‌شاءالله پس از حروف نگاری به محکوم‌عليهم و وکلايشان ابلاغ مي‌شود. سخنگوي دستگاه قضايي همچنين از صدور حکم حبس ابد براي 2 متهم ديگر اين پرونده خبر داد و اظهارکرد: بقيه متهمان به حبس‌هاي 25، 20 و 10 سال به پايين و رد اصل مال و جريمه‌ نقدي معادل همان مبلغ محکوم شده‌اند. وي يادآور شد: دست‌نويس اين راي تا کنون به چند صد صفحه رسيده و هر برگ آن که حروف نگاری شود، به طور رسمي ابلاغ خواهد شد. تا مردم در جريان آن قرار بگيرند

   شایعه هم میخواید بسازید یک چیزی بسازید که مردم بتون نخندند!

   • مهرداد گفت:

    فعلا که دوستان شما میگند و ما میخندیم!
    http://baharnews.ir/vdcj8tev.uqeomzsffu.html
    رئیس دیوانعالی کشور:
    مصلحت نیست پرونده 3هزار میلیاردی بیش از این باز شود
    اجرای احکام پرونده 3 هزار میلیاردی به صورت علنی به صلاح نیست

    آیت الله محسنی گرکانی در خصوص علت تاخیر در اجرای حکم متهمان اصلی پرونده 3 هزار میلیاردی اظهار داشت: این طور نیست که این احکام اجرایی نشود بلکه اجرای احکام به صورت علنی و آشکار صحیح نیست. وی ادامه داد: احکام اجرا می شود و اموال از کسانی که اختلاس کرده اند و میلیونها تومان از بیت المال به جیبشان رفته است پس گرفته می شود اما به مصلحت نیست که این موضوع در جامعه بیش از این باز شود.

    رئیس دیوان عالی کشور به موضوع اعمال ماده 18 اشاره کرد و گفت: وقتی پرونده ای به دیوان عالی کشور می آید و تایید هم می شود محکومان سراغ اعمال ماده 18 می روند که این موضوع یکی از عواملی است که اجرای احکام را به تاخیر می اندازد. اعاده دادرسی گاهی به دیوان عالی کشور ارجاع و گاهی از سوی رئیس قوه قضائیه مور بررسی قرار می گیرد.

    آیت الله محسنی گرکانی خاطرنشان کرد: پرونده های مختلفی در دیوان عالی کشور وجود دارد که از نظر رسیدگی اهمیت ویژه ای دارد. مهمترین پرونده هایی که دستگاه قضائی به اخلاص و جدیت تمام به دنبال رسیدگی و مختومه کردن آن است، پرونده های مربوط به مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

    وی تاکید کرد: در حال حاضر دستگاه قضائی یکی از عوامل مهم امنیت اقتصادی و اجتماعی در کشور است.

    رئیس دیوان عالی کشور درباره آخرین وضعیت پرونده قضات کهریزک نیز گفت: ما نمی خواهیم زیاد روی یک پرونده خاص تکیه کنیم زیرا تمام پرونده هایی که در رابطه با اجحاف، ظلم و ستم به مردم است برای دیوان عالی کشور اهمیت دارد.

    وی درباره پرونده 3 هزار میلیاردی نیز گفت: رسیدگی به این پرونده تقریباً رو به اتمام است. در این پرونده تعدادی از متهمان محکوم و تعدادی دیگر تبرئه شده اند که احکام آنها بزودی اعلام خواهد شد. یکی از پرونده های با اهمیت برای دیوان عالی کشور پرونده اختلاس از بیمه ایران و استانداری بود که دیوان عالی کشور به دنبال رسیدگی سریع به این پرونده بود. در شعبه 32 دیوان عالی کشور به این پرونده رسیدگی شد که برخی مسئولان محکوم و برخی دیگر تبرئه شدند.

 22. مهرداد گفت:

  رانت خوار های کاسب فتنه! و کاسب تحریم!
  راهپیمایی بدون مجوز! پرتاب کفش به رییس جمهور اگه ما بودیم 7نسلمون رو در میاوردن جلو چشمون و همه فتنه گر!
  ولی شما چون خودی هستید کی به کیه!
  اون بسیجی اقتصادی میگه من راننده رییس بانک مرکزی بودم رسیدم اینجا! یکیم اینجا میاد میگه من رتبه 4 ام و بسیجیم هیچ جا نرسیدم!
  رانت خوار های دلال! معلومه که رابطه به آمریکا به ضرر امثال شما و باباک زنجانیه! دیگه چجوری تمام مشکلاتو به آمریکا نسبت بدید! دیگه چجوری سالی 100 تا راهپیمایی و همایش علیه آمریکا راه بندازید و از کنارش بخورید!
  ساندیس بخورید!

 23. مهدی گفت:

  آقا دمتون گرم خیلی کار خوبی بود تو این موقعیت
  اتفاقا این تجمعات به نفع تیم مذاکره کننده برای فشار به طرف غربی هم هست..

  • امیر گفت:

   درسته اگر تیم مذاکره کننده هوشمند باشد از این تجمعات هم می تواند به نفع کشور استفاده کند.

 24. […] کمیته صیانت از منافع ایران » خروش ملت در جمعه شفافیت و ص… […]

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏