اعلام جمعه «شفافیت و صداقت با مردم» از سوی کمیته صیانت از منافع ایران

بر این اساس کمیته صیانت از منافع ایران اعلام می دارد لازم است هیات دیپلماتیک نمایندگان ایران هرچه زودتر نسبت به آگاهی مردم و نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با متن مذاکرات و پیشنهادات و مطالبات طرفین برای افکار عمومی روشنگری کنند. همچنین این کمیته از ملت شریف ایران می خواهد در سلسله راهپیمایی های «مرگ بر آمریکا» طبق روال گذشته فردا جمعه (26 مهرماه) را به نام جمعه «صداقت و شفافیت با مردم» نامگذاری کرده و مطالبه رسای خود مبنی بر درخواست روشنگری از پیشنهادات ایران و توافقات کلی صورت گرفته در مذاکرات را به گوش مسئولین و رسانه ها برسانند. بر این اساس کمیته صیانت از منافع ایران اعلام می دارد لازم است هیات دیپلماتیک نمایندگان ایران هرچه زودتر نسبت به آگاهی مردم و نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با متن مذاکرات و پیشنهادات و مطالبات طرفین برای افکار عمومی روشنگری کنند.

بسم الله الرحمن الرحیم

در حالی که تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران با خوش بینی و امیدهای فراوان راهی ژنو شده بود، در اولین اقدام پیش از انجام مذاکرات علی رغم اصرار وزارت خارجه جمهوری اسلامی بر برگزاری مذاکرات در سطح وزرا طرف مقابل با اعزام معاونین وزرای خارجه آب سردی بر «شوق و ذوق غیردیپلماتیک» آقای دکتر ظریف ریختند و با کوفتن هزار باره این چماق که «بالاخره تحریم ها ایران را به پای میز مذاکره کشاند» و «ایران برای رفع تدریجی تحریم ها باید گام های متعددی بردارد» بر سر ملت ایران دستاورد «دیپلماسی لبخند» را به خوبی نمایان ساختند.

متاسفانه پس از مطالبات به حقی که بعد از سفر نیویورک مبنی بر شفاف سازی در رابطه با اقدامات نابجای صورت گرفته بوجود آمد و همچنان هیچ پاسخی در رابطه با محتوای مذاکرات آقای ظریف و کری و همچنین تماس تلفنی آقای روحانی با اوباما ارائه نشده، دوباره در مذاکرات اخیر از یک سو شاهد اصرار عجیب نمایندگان ایران برای محرمانه ماندن و رسانه ای نشدن پیشنهادات و محتوای مذاکرات و از سوی دیگر شاهد اظهار خوشحالی بی حد و حصر مقامات غربی شرکت کننده در مذاکرات از محتوای پیشنهادات ایران هستیم. چنانکه مقامات آمریکایی با مطالبات تحقیر آمیزی که پیش از مذاکرات از ایران داشتند در بیانیه رسمی وزارت خارجه آمریکا پس از مذاکرات از محتوای پیشنهادات ارائه شده اظهار رضایت کرده اند و این به سوالات و ابهامات ملت می افزاید و به سوالات در رابطه با پیشنهادات ایران و طرف های غربی دامن می زند.

بر این اساس در شرایطی که تیم های مذاکره کننده غربی با هماهنگی لابی های اسرائیلی در این مذاکرات حاضر می شوند و این به معنای آگاهی تمامی طرف های غربی و آمریکا و اسرائیل از پیشنهادات نمایندگان ایران است ظاهرا تنها نامحرم موجود در این ملت بزرگ ایران است که قرار شده با محرمانه ماندن محتوای مذاکرات از چند و چون اتفاقات رخ داده ناآگاه بماند و طبق معمول بعد از این بی تدبیری تاکتیکی، شاهد مانور رسانه ای وسیع طرف های غربی بر روی این موضوع هستیم. شایعات ناگواری که از جهتی به کاهش سطح غنی سازی به 5 درصد و تسلیم اورانیوم 20 درصدی تولید شده حکایت دارد که دست آورد دانشمندان و شهیدان هسته ای است و از جهتی اشاره به تعطیلی برخی مکان های خاص و یا شایعه ناگوار اخیر که متاسفانه از جانب آقای عراقچی نیز تایید شد که از احتمال پذیرش پروتکل استعماری الحاقی توسط ایران در گام های آخر اعتماد سازی خبر داده اند.

بر این اساس کمیته صیانت از منافع ایران اعلام می دارد لازم است هیات دیپلماتیک نمایندگان ایران هرچه زودتر نسبت به آگاهی مردم و نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با متن مذاکرات و پیشنهادات و مطالبات طرفین برای افکار عمومی روشنگری کنند.

همچنین این کمیته از ملت شریف ایران می خواهد در سلسله راهپیمایی های «مرگ بر آمریکا» طبق روال گذشته فردا جمعه (26 مهرماه) را به نام جمعه «صداقت و شفافیت با مردم» نامگذاری کرده و مطالبه رسای خود مبنی بر درخواست روشنگری از پیشنهادات ایران و توافقات کلی صورت گرفته در مذاکرات را به گوش مسئولین و رسانه ها برسانند.

​​کمیته صیانت از منافع ایران/ 25 مهرماه۱۳۹۲

 

خبر و گزارش تصویری نمازجمعه هفته های گذشته:

اعلام جمعه «بی اعتمادی به آمریکا» از سوی کمیته صیانت از منافع ایران

راهپیمایی جمعه بی اعتمادی به آمریکا

هشدار مردم و طلاب نمازگزار قم+گزارش تصویری

گزارش تصویری تجمع خودجوش مردم نمازگزار تهران/ تجمع درب قدس

گزارش تصویری تجمع خودجوش مردم نمازگزار تهران/ تجمع درب جنوبی دانشگاه تهران

هشدارهای مردم نمازگزار تهران، در دو راهپیمایی مردمی ضدآمریکایی+گزارش تصویری

زنجیره انسانی و اعتراض نمازگزاران شیرازی+نامه سرگشاده مجمع عدالتخواهان شیراز خطاب به مردم ایران+گزارش تصویری

18 نظر

 1. اا گفت:

  باحاله اصل صفحه نخستتون فیلتر اما صفحه داخلیش میاد

 2. حسین گفت:

  مرگ بر آمریگا

 3. حميد خميني گفت:

  به كوري چشم همه شكست خوردگان و مافياي دزد و قاچاقچي كه منافع حرام خود را بر باد رفته مي‌بينند و از پيشرفت مذاكرات هسته اي و سعادت ملت ايران وحشت كرده اند جليلي و اربابش و نوكرانش هيچ غلطي نمي‌توانند بكنند..

 4. […] گزارش مهرپرس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این کمیته، در پی مذاکره اخیر ایران و ۵+۱ در ژنو و برخی حواشی آن از […]

 5. سینا گفت:

  درود

  جالب است که حالا به خاطر اخبار منتشره از رژیم غاصب صهیونیستی، این چنین می کنید! حالا این رژیم مورد قبول شما واقع شد!؟ چون اخباری منتشر کرده که به وضوح می‌خواهد جو مذاکرات را خراب کند و سنگ اندازی کند؟!

  برای شما متأسفم. شما دست کم حافظ منافع ما نیستید!

 6. حسین گفت:

  بهتر نیست چند جمعه به تفکر بشینید و ببنید اصلا هدفتون از این کارا چیه ؟ ایا شما شک دارید که مردم برای بهبود وضع معیشتی خود به اقای روحانی رای دادند؟ اجازه بدهید 3 جلسه بگذرد بعد با کفن بریزید تو خیابان

  • تحریریه گفت:

   مشکل اصلی اینجاست که اساسا در موضوعی که به طور مستقیم به عزت ملی ایرانیان گره خورده و در ده سال گذشته شاید مهمترین پرونده سیاست خارجی جمهوری اسلامی بوده آقایان مردم را محرم نمی دانند و می خواهند مذاکرات را به صورت کاملا محرمانه جلو ببرند. به نظر می رسد سوال کردن از اینکه چه معامله ای در جریان است و مطالبه شفافیت و صداقت با مردم جزو حقوق اساسی و اولیه ملت باشد.

   • ایلیا گفت:

    آقای ظریف و تیم مذاکره کننده بداند که احترام، حمایت و اعتماد اکثر غریب به اعتماد مردم ایران را دارا می باشند. جالبه که قشری هشت سال شاهد فجایع بوده اند و ساکت، امروز هنگامی که کل دنیا به اوضاع خوش بین می باشد، صدایشان بلند شده و خواستار صداقت و شفافیت هستند.

 7. ایلیا گفت:

  جالبه نوشتی: “شایعات ناگواری” که از جهتی به کاهش سطح غنی سازی به ۵ درصد و تسلیم اورانیوم ۲۰ درصدی تولید شده حکایت دارد که دست آورد دانشمندان و شهیدان هسته ای است.

  خب سوال اینه که اون موقعی که آقای احمدی نژاد تو مصاحبه هاش داد می زد که حاضریم غنی سازی بیست درصد رو متوقف کنیم شما کجا بودید. شایعات ناگوار؟! آر یو جوکینگ؟

 8. امیرحسین منتظرالمهدی گفت:

  رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تاریخی و وحدت بخش تهران:
  در صندوق هاي رأي معلوم شود كه مردم چه مي خواهند نه در كف خيابانها (۱۳۸۸/۰۳/۲۹)

  حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: اگر قرار باشد بعد از هر انتخابات، آنهايي كه رأي نياورده اند اردوكشي خياباني كنند و در مقابل اين حركت، كساني هم كه رأي آورده اند طرفدارانشان را به خيابانها بكشانند پس اصلا چرا انتخابات برگزار مي شود؟

  • تحریریه گفت:

   آقای دکتر روحانی زمان انتخابات نفرمودند که قرار است پروتکل الحاقی به مردم تحمیل بشود. این گونه استفاده های ابزاری از کلام رهبری هم شایسته به نظر نمی رسد. رهبر انقلاب این جملات را در پاسخ به کسانی که مدعی تقلب و تغییر نتیجه انتخابات و خواستار برچیده شدن ساختار قانونی در کشور بودند بیان داشتند. گمان نمی رود مطالبه شفافیت و صداقت از رئیس جمهور منتخب و تیم ایشان منافاتی با فرمایشات رهبر انقلاب داشته باشد.

   • ایلیا گفت:

    اصلا این پروتکل الحاقی که آقای کوثری هم مدعی شده اند کل مردم ایران به آن حساسیت دارند چیست؟! شک دارم کسی بداند.

 9. ايراني گفت:

  وقتي كه سياست هاي غلط دولت گذشته كمر مردم ايران را از فقر و درد شكست كميته صيانت از منافع ايران كجا بود ؟! شما كميته صيانت از منافع ما نيستيد كميته صيانت از حزب و گروه خودتان هستيد . ما مردم ايران به دولت و به خصوص جناب وزير محترم اعتماد كامل داريم اگر صلاح نميبينند در اين مورد صحبت كنند ما هم ميپذيريم و مطمئن هستيم كه ايشان و دولت در هر شرايطي منافع مردم را در نظر ميگيرند . چرا زماني كه قوه قضاييه ميگويد صلاح نيست اسامي متهمان فلان پرونده و بهمان پرونده منتشر شود اينطور به جوش و خروش نميفتيد كه حق ماست بدانيم چه كساني ميلياردها دلار از بيت المال مردم خورده اند ؟ … اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد !

 10. ایلیا گفت:

  مگر شما به رهبر انقلاب اعتماد ندارید؟ ایشان مطمئنا در جریان جزییات بسته پیشنهادی هستند. حداقل به او اعتماد کنید. مگر اینکه این موضوع بهانه ای بیشتر برای شما نباشد.

 11. […] گروه موسوم به «کمیته صیانت از منافع ایران» در بیانیه‌ خود آورده: «این کمیته از ملت شریف ایران می خواهد در سلسله […]

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏