راهپیمایی جمعه بی اعتمادی به آمریکا

در حالی که بیشتر از چند روز تا مذاکرات هسته ای ژنو باقی نمانده، امروز و در «جمعه بی اعتمادی به آمریکا» نماز جمعه تهران باز هم حال و هوای ضدآمریکایی داشت. به گزارش کمیته صیانت از منافع ایران، مردم نمازگزار تهران پس از نماز جمعه با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» راهپیمایی کردند. شعارهای «به آمریکای شیاد / نمی کنیم اعتماد»، «مذاکره بهانه است / فریب دشمنانه است» بیانگر عدم اعتماد مردم به آمریکا و مذاکره با او بود.

در پایان این راهپیمایی که از درب جنوبی دانشگاه تهران به سمت میدان انقلاب برگزار شد، جوانان معترض با آتش زدن پرچم آمریکا نفرت خود از زورگویی ها و فریبکاری های دولت آمریکا ابراز داشتند.

قطعنامه پایانی این راهپیمایی به شرح زیر است:

ما نمازگزاران جمعه تهران ضمن محکومیت شدید تهدیدات نظامی اخیر ایالات متحده و رئیس جمهور این کشور که بار دیگر از روی میز بودن تمام گزینه ها سخن گفته است اعلام می داریم:

1-پاسخ همیشگی ملت ایران به تهدیدات نظامی و تحریم های ظالمانه دشمنان ملت، مقاومت و ایستادگی و شعار دشمن شکن «مرگ بر آمریکا» است.

2-این رفتار ایالات متحده بار دیگر نشان داد تأکید رهبر معظم انقلاب بر «بی اعتمادی» به آمریکا تأکیدی بجا و درست بوده و دولت مردان نیز باید دست از خوش بینی به آمریکا و فراموش کردن دشمنی های شصت ساله این کشور با ملت ایران بپرهیزند.

3-ما نمازگزاران جمعه ضمن نامگذاری این جمعه به جمعه «بی اعتمادی به آمریکا» اعلام می داریم مادامی که دشمنی های شیطان بزرگ با ملت ایران ادامه دارد هر جمعه صدای استکبار ستیزی خود را بلندتر به گوش همگان خواهیم رساند.

شایان ذکر است مطابق اخبار رسیده به کمیته صیانت از منافع ایران، مردم نمازگزار در نماز جمعه های سراسر کشور من جمله مشهد، قم، سمنان، شاهرود با برپایی تجمعاتی مشابه و ابراز انزجار نسبت به سیاست های آمریکا بی اعتمادی خود به مذاکره با شیطان بزرگ را اعلام کردند. گزارش های تکمیلی از سایر شهرها متعاقباً اعلام خواهد شد.

1 نظر

  1. حسن گفت:

    یک عده انسان جاهل بازیچه یک مشت آدم نفهم و دیوانه شده‌اند،‌ واقعن برای همتون متاسفم.
    کمی به فکر آخرتتان باشید…

    شما که خواستار شفافیت هستید؟ لطفن مشروح مذاکرات 7 ساله آقای جلیلی را برایم ایمیل کنید!
    منتظرم…

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏