مطهری:نباید دانشجویان را به خاطر اعتراض و مخالفت سرزنش بکنیم

در حالی که روزنامه های دولتی و مدعی اخلاق، تجمع دانشجویان و طلاب تهرانی در اعتراض به اقدامات نابجای دولت در سفر نیویورک را ناشی از اخلاق طالبانی و منتهی به ترور و القاعده گری و خوارج صفتی نامیدند علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «خبرگزاری دانشجو» با  گفت: من اصل حضور تشکل‌ها در مراسم استقبال از رئیس جمهور و موضع‌گیری آنها را میپسندم. اینکه آنها ابراز نظر کردند و نشان دادند که در ایران آزادی بیان است.

وی افزود: آنطور که من شنیدم درگیری مختصری هم که پیش آمد ناخواسته بوده و اینطور نبود که از قبل طراحی شده باشد. این درگیری ناخواسته به خاطر این بوده که دانشجویان در حال نماز خواندن بودند و عده ‌ای آمدند و اینها را تحریک کردند، اما قرار بر توهین و یا حمله به سمت آقای روحانی نبوده است.

مطهری در ادامه خاطر نشان کرد: اما اصل حساسیت مردم و به خصوص دانشجویان نسبت به آینده انقلاب اسلامی و اتفاقاتی که رخ میدهد قابل تمجید است؛ یعنی اگر جوان‌های ما بی‌تفاوت می‌بودند نسبت به این اتفاقات و دولت و رئیس جمهور در سفر خود به نیویورک هر رفتاری در مقابل آمریکا و اسرائیل و غیره از خود نشان می‌داد آن موقع ما باید برای انقلاب نگران می‌شدیم.

نماینده تهران در مجلس همچنین با انتقاد از برخوردهای نابجا نسبت به حرکت اعتراضی دانشجویان تاکید کرد: این مسئله ثابت کرد که دانشجویان و جوانان حوادث را رصد و نظر خود را ابراز می‌کنند، اما طبیعتا از آن طرف هم تندروی و توهین نباید باشد و نباید دانشجویان را به خاطر اعتراض و مخالفت سرزنش بکنیم.

این در حالی است که در روزهای اخیر مقامات مختلف دولتی دانشجویان معترض را به برخوردهای امنیتی از سوی وزارت اطلاعات تهدید کرده اند.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏