زاکانی: نتیجه دیدار تماس تلفنی روحانی با اوباما گستاخی آمریکا بود

 زاکانی در نطق میان‌دستور با اشاره به تذکر مقام معظم رهبری مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا افزود: آمریکا با شکست در عراق و سوریه و مشکلات درونی خود اعم از جنبش 99 درصد و جنبش سیاهان فرگوسن از هر وقتی ضعیف‌تر است و به هر وسیله‌ای می‌خواهد آبروی از دست رفته خود را احیا کند. مسئولین ما باید مراقب فریب این دشمن باشند و در بازی آنها نیافتند.

وی همچنین با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک افزود: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که ما با همه دنیا تعامل داریم جز آمریک و اسرائیل. ایشان همیشه اصرار دارند که مذاکره با آمریکا هیچ نغعی ندارد. سال پیش که ما در سطح وزیر خارجه با آمریکائی‌ها مذاکره کردیم نتیجه آن چیزی جز تندتر شدن لحن آنها، تشدید تحریم‌ها و گستاخی بیتر آنها نسبت به مردم و دولت ما نبود. باید برای بحث مذاکره با آمریکایی‌ها دقت لازم صورت گیرد.

علیرضا زاکانی در پایان نطق خود اظهار داشت: رئیس‌جمهور محترم سال گذشته دیدارهای مطلوبی در نیویورک داشت ولی دیدارهای زودرس با وزیر امور خارجه آمریکا و تماس تلفنی با رئیس‌جمهور این کشور این تبعات را برای ما داشته است. رئیس‌جمهور در جمع نمایندگان مجلس دلیل تماس تلفنی خود با رئیس ‌جمهور آمریکا را سرخوردگی و تحقیر شدن اوباما به دلیل عدم ایجاد ارتباط مستقیم با ما عنوان کرد ولی الان شاهدیم آنها با گستاخی خود ملت و دولت ما را تحقیر کردند.

منبع: نسیم

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏