آغاز جوسازی‌های مقامات رژیم صهیونیستی در آستانه مذاکرات

وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی ضمن ابراز نگرانی در مورد دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت: ایران بزرگ‌ترین تهدید علیه اسراییل است نه داعش یا حزب‌الله.

به نوشته‌ی روزنامه‌ی اورشلیم پست، یووال اشتاینتز، وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 در نیویورک گفت: اسراییل به شدت در مورد این دوره از مذاکرات نگران است.

وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد ایرانی‌ها تاکنون هیچ انعطافی از خود نشان ندادند از این رو بعید می‌دانم ایرانی‌ها در مذاکرات سازش کنند.

اشتاینتز که به تازگی برای گفت‌وگو با مقامات آمریکایی درباره مذاکرات هسته‌یی ایران به واشنگتن سفر کرده بود گفت: ایرانی‌ها هم‌چنان به مقامات خود همانند دوران احمدی‌نژاد ادامه می‌دهند و خواستار حفظ سانتریفیوژهای‌شان و راکتور آب سنگین اراک هستند در واقع هیچ اختلاف واقعی به وجود نیامده است.

او تاکید کرد: اسراییل بر این باور است که دست نیافتن به توافق بهتر از یک توافق بد است.

وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی یاد آور شد: اگر چه تمرکزها برای مبارزه با داعش افزایش یافته است، جامعه جهانی باید اولویت‌های خود را به درستی حفظ کند. مقابله با داعش مهم است اما اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند جهان برای دهه‌های متمادی متفاوت خواهد بود.

به گزارش ایسنا، این اظهارات این مقام رژیم صهیونیستی در حالی بیان می‌شود که این رژیم تنها دارنده تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه است و به سازمان‌های بین‌المللی اجازه نظارت بر تاسیسات و فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را نمی‌دهد.

وی افزود: در واقع این مساله تهدید اصلی علیه امنیت جهانی است و باید در اولویت باشد.

اشتاینتز هم‌چنین با اشاره به پایان دوره کاری کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تا پایان ماه اکتبر تصریح کرد: به توافق نرسیدن، شکست نیست و اگر گروه 1+5 به تعهدات و اصولش پایبند باشد حتی می‌توان آن را یک موفقیت در نظر گرفت.

وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی متذکر شد: من پیش از سفر به واشنگتن نگران بودم و بانگرانی بازگشتم، من چیزی مبنی بر این که ایرانی‌ها سازش کرده یا امتیازی داده‌اند که بتواند امیدوارم کند نشنیدم.

به گزارش ایسنا، یووال اشتاینتز هفته گذشته یک هیات بلند پایه رژیم صهیونیستی به منظور رایزنی با مقامات آمریکایی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران به واشنگتن سفر کرده بود. رژیم صهیونیستی همواره یکی از مخالفان سرسخت مذاکرات هسته‌ای آمریکا و ایران بوده و مقامات آمریکایی را به سازش در برابر ایران متهم کرده است.

دور بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 قرار است روز پنج‌شنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک آغاز شود.

 

منبع: ایسنا

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏