برخی افراد به خوش بینی افراطی دچار نشوند/ کسب نتیجه به هر قیمتی نگاه خطایی است

یک کار‌شناس مسائل سیاسی گفت: ‌ باید طرف مذاکره خود را دشمن بدانیم و با هوشیاری و تاکید و توجه کامل بر حقوق هسته‌ای کشور و تعیین خطوط قرمز مشخص شده مذاکرات ادامه پیدا کند.

مهدی فضائلی، کار‌شناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار احزاب «خبرگزاری دانشجو»، اظهار داشت: با مطالعه فرمایشات مقام معظم رهبری متوجه خواهیم شد ایشان در عین حال که به بحث غیرمفید بودن مذاکرات و بی‌اعتمادی به آمریکا و بحث تحریم‌ها اشاره کردند کماکان اجازه ادامه مذاکرات داده شده و مخالف مذاکرات نیستند.

وی روند ادامه مذاکرات را مبتنی بر مجوز مقام معظم رهبری دانست و با اشاره به منطق توضیح داده شده از سوی ایشان یادآور شد: مذاکرات از دو حالت خارج نیست یا به نتیجه می‌رسد یا به نتیجه نمی‌رسد که اگر به نتیجه برسد چالش موجود برطرف شده و کشور با رعایت حقوق خود مسیر را ادامه می‌دهد.

وی افزود: اگر مذاکرات به نتیجه نرسد حرف جمهوری اسلامی ایران ثابت می‌شود و اتمام حجت به دنیا خواهد شد چرا که کسانی که چه در داخل و چه درخارج اذعان داشتند که ایران خواهان همراهی نیست و نمی‌خواهد انعطاف نشان دهد به حسن نیت ایران واقف خواهند شد.

فضائلی تصریح کرد: ادامه روند مذاکرات نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران حداکثر همراهی در این مسئله را خواهد داشت لذا مذاکراتی که توسط تیم مذاکره‌کننده انجام می‌شود مبتنی بر سیاست نظام جمهوری اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه مذاکرات خارج از سیاست‌های نظام نیست، یادآور شد: کسی نمی‌تواند بگوید که ادامه مذاکرات مخالف نظر مقام معظم رهبری بوده است و طبیعتا تیم مذاکره کننده با رعایت خط قرمز‌ها و چارچوب تعیین شده و همچنین حقوق ملت ایران همه جوانب را در نظر گرفته و مذاکره را انجام می‌دهند.

این کار‌شناس مسائل سیاسی با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران قطعا مذاکرات را ترک نمی‌کند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توقف مذاکرات نیست و تلاش می‌کند این مسئله با رعایت خطوط قرمز به نتیجه برسد لذا اگر به نتیجه برسد‌‌ همان گونه که مقام معظم رهبری گفتند خوشحال می‌شویم و اگر به نتیجه نرسد مسیر خود را طی کرده و اتمام حجت صورت گرفته است.

فضائلی اضافه کرد: به واسطه رفتار ایران و انجام مذاکرات، اتمام حجتی در مقابل جبهه‌ای که نظام سلطه در مقابل ایران تشکیل داده و ایران را کشوری غیرهمراه که حاضر به ادامه گفتگو و همکاری با آژانس نیست متهم کرده بود، صورت خواهد گرفت.

فضائلی با اشاره به اینکه ممکن است برخی افراد به خوش بینی افراطی دچار شوند، بیان داشت: به نتیجه رسیدن مذاکرات و کسب نتیجه به هر قیمتی نگاه خطایی خواهد بود.

این کار‌شناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: ‌ باید طرف مذاکره خود را دشمن بدانیم و با هوشیاری و تاکید و توجه کامل بر حقوق هسته‌ای کشور و تعیین خطوط قرمز مشخص شده مذاکرات ادامه پیدا کند.

 

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏