آمریکا نمی‌خواهد مذاکرات هسته‌ای به جمع‌بندی برسد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تحریم‌های اخیر علیه ایران گفت: آمریکا می‌داند در آستانه مذاکرات آتی، وضع تحریم‌های جدید توجیهی ندارد لذا مشخص است که آمریکا نمی‌خواهد مذاکرات به نتیجه برسد.

حجت‌الاسلام وحید احمدی نماینده مرم کنگاور و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشورمان، با تاکید براینکه این تحریم‌ها ناقض توافقنامه ژنو است، اظهار داشت: پس از توافقنامه ژنو به صورت مکرر شاهد نقض آن از ناحیه غربی‌ها و مشخصا آمریکا و یکبار هم از ناحیه اتحادیه اروپا بودیم اما توجیه آنها در این نقض‌های اولیه که مدتی پس از توافقنامه ژنو صورت می‌گرفت، این بود که تصویب این تحریم‌ها مربوط به قبل از توافقنامه بوده و حالا اجرایی شده است.

وی افزود: اما این تحریم اخیر دقیقا مفاد توافقنامه را نقض کرده است هرچند که جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هم جدی و هم به دنبال کسب نتیجه است اما کسی نباید فکر کند که این تحریم‌ها و اقدامات آسیبی به مذاکرات نمی‌رساند بلکه این تحریم‌ها مذاکرات هسته‌ای ایران و 5+1 را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید براینکه آمریکایی‌ها نمی‌خواهند این مذاکرات به جمع‌بندی و نتیجه نهایی برسد، تصریح کرد: آنها به خوبی می‌فهمند که در آستانه مذاکرات مهمی که در روزهای آتی در پیش است، طرح چنین تحریمی‌ هیچ گونه توجیهی ندارد لذا مشخص است که آمریکا نمی‌خواهد مذاکرات به نتیجه برسد.

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه مذاکره‌کنندگان ایرانی باید با قاطعیت و جدیت این مذاکرات را ادامه دهند،‌گفت: تیم مذاکره‌کننده باید این نوع برخوردهای آمریکا را در نشست با 5+1 مطرح کنند چون برخی از اعضای این گروه و یا برهی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممکن است مثل آمریکایی‌ها فکر نکنند.

وی در پایان اضافه کرد:  تیم مذاکره کننده باید به ماهیت این اقدام معترض باشند و در نشست با 5+1 تبیین کنند که این اقدامات به مذاکرات و اعتماد لطمه می‌زند و ضد اعتماد است.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏