لجاجت‌های آمریکا ادامه یابد، مجلس دولت را ملزم به غنی‌سازی ۶۰ درصد خواهد کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: احتمالا طرح دوفوریتی الزام دولت به غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در صورت ادامه لجاجت‌های آمریکا در دستورکار نمایندگان مردم قرار خواهد گرفت.

نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران، گفت: براساس گزارشی که آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی منتشر کرده، ایران پس از توافق ژنو همواره گام‌های اعتمادساز را در برنامه هسته‌ای‌ خود برداشته است، اما آمریکایی‌ها با لابی صیهونیست‌ها در این مسیر کارشکنی می‌کنند که این به نفع آمریکا و جامعه جهانی نیست.

وی با بیان اینکه آمریکا امروز در منجلاب حمایت از گروهک تروریستی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی گرفتار شده است، افزود: امروز آمریکا در سیاست خارجی خود با بحران جدی مواجه شده و نمی‌تواند اوضاع را آن طور که خودش می‌خواهد، کنترل کند، بنابراین تنها برگ برنده این کشور در حوزه سیاست خارجی‌اش، اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه اظهار داشت: ایران هیچگاه در مسیر فعالیت‌های هسته‌ای خود به اعمال تحریم‌ها و تهدیدها از سوی آمریکایی‌‌ها و غرب توجهی نداشته و همانطور که می‌بینیم، امروز به پیشرفت‌های خوبی نیز در این مسیر دست یافته است؛ بنابراین ضررکننده اصلی این تحریم‌ها، آمریکایی‌ها، غرب و جامعه جهانی است که باید در سیاست‌هایشان به آن توجه داشته باشند.

شفیعی همچنین با تأکید بر اینکه لجاجت آمریکا و لابی صیهونیست‌ها تأثیری در روند مذاکرات هسته‌ای ندارد، گفت: در حال حاضر وضعیت اقتصادی اروپا و غرب در شرایط بحرانی است و آن‌‌ها نیاز بیشتری به گسترش ارتباطات با ایران برای خروج از بحران دارند، بنابراین کارشکنی‌های آمریکا فقط به گسترش این بحران دامن می‌زند و ثمری برای آن‌ها ندارد.

وی با بیان اینکه احتمالا طرح دوفوریتی الزام دولت به غنی سازی 60 درصدی اورانیوم در صورت ادامه لجاجت‌های آمریکا در دستورکار نمایندگان مردم قرار خواهد گرفت، گفت: البته ما قصد نداریم که در موضوع مذاکرات هسته‌ای به دولت و تیم مذاکره‌کننده فشار وارد کنیم و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند، به آن‌ها اعتماد داریم و حمایت می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با بیان اینکه مجلس همواره از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حمایت می‌کند و به آن‌ها اعتماد دارد، افزود: این اعتماد نباید سبب شود که آمریکایی‌ها بر خواسته‌های نامعقول خود پافشاری کرده و در روند مذاکرات خلل ایجاد کنند.

شفیعی در پایان خاطر نشان کرد: اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران نشان داد که آمریکایی‌ها حتی نسبت به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بی تفاوت هستند و فقط بخشی از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل که برای فشار بر ملت‌ها تصویب می‌شود را می‌پذیرند.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏