صادق زیباکلام: ما در بحث مذاکرات هسته‌ای به سال ۸۲ و ۸۳ برگشته‌ایم

اگر توافق ژنو را بررسی کنیم نسبت به سال ۸۲ چند قدم هم عقب‌تر خواهیم رفت با اینکه برای انجام مذاکرات هزینه میلیاردی کرده‌ایم

به گزارش خبرنگار «نسیم» صادق زیبا کلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در مناظره با ابراهیم متقی، استاد دانشگاه تهران با عنوان “آینده مذاکرات هسته‌ای، فرصت‌ها و چالش‌ها” در موسسه دیدبان آمریکا اظهار داشت: در سال 84 تنها چیزی که گفتیم این است که بر اساس معاهده و چارچوب های بین المللی حق داریم در حوزه هسته ای، غنی سازی و تحقیق داشته باشیم و درست هم گفتیم.

وی افزود: هیچ یک از کارهایی که ما کردیم و در حال انجام آن هستیم مغایر قوانین بین المللی نیست و تمام همکاری ها را ما می‌کردیم اما مسأله اساسی این است که آنها نگران اسرائیل هستند.

زیباکلام در ادامه با بیان اینکه در مذاکرات بر سر هر تکه از مفاد توافقنامه هسته ای دارد بحث میشود تا توفق صورت پذیرد گفت: این مذاکرات در چارچوب چیزی است که غربی‌ها می‌گویند و آنچه که “دلواپسی‌چی‌ها” می‌گویند درست است و ما به سال 82 و 83 گژدار و مریض برگشتیم.

این استاد دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: اگر توافق ژنو را “طابق النعل بالنعل” بررسی کنیم نسبت به سال 82 چند قدم هم عقب‌تر خواهیم رفت با اینکه برای انجام مذاکرات هزینه میلیاردی کرده‌ایم.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏