وضع تحریم‌های جدید از سوی آمریکا مخالف نص صریح توافق ژنو است

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینگونه رفتارهای دوگانه از مقامات آمریکایی در قبال جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه دور از ذهن نیست و به طور قطع مسئولان دستگاه سیاست خارجی ما نیز با هوشیاری کامل به این مسئله واقف هستند.

علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: اینگونه رفتارهای دوگانه از مقامات آمریکایی در قبال جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه دور از ذهن نیست و به طور قطع مسئولان دستگاه سیاست خارجی ما نیز با هوشیاری کامل به این مسئله واقف هستند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره فرموده‌اند که آمریکا قابل اعتماد نیست، افزود: آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران، پس از توافق ژنو، بی اعتمادی‌اش را بیش از گذشته به ملت ایران ثابت کرد و نشان داد که این کشور همچنان خوی استکباری دارد و زیر بار هیچ توافقی نمی‌رود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره و به استناد گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صداقت خود را در روند مذاکرات هسته‌ای انجام داده و تابع مقررات بین‌المللی بوده است، گفت: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران در راستای توافق ژنو هرگونه اقدامات اعتمادساز را انجام داده، اما همواره از سوی غرب و به خصوص مقامات آمریکایی مورد تهدید و تحریم قرار گرفته است که این اقدامات دوگانه با روح توافق ژنو سازگار نیست.

بروجردی همچنین در ادامه بر پافشاری جمهوری اسلامی ایران بر استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای تأکید کرد و گفت: آمریکا و غرب باید بدانند که در عصر حاضر، سیاست دوگانه در قبال کشور و ملت مستقلی مانند جمهوری اسلامی ایران پاسخ‌گو نیست و آمریکایی‌ها باید از این سیاست‌های دوگانه دست بردارند.

وی در همین زمینه تصریح کرد: هیچ‌گونه تهدید و تحریمی در مسیر توسعه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای توسط جمهوری اسلامی ایران خلل ایجاد نکرده و ما اگر در ادامه نیز با سیاست‌های کارشکنانه و خصمانه آمریکایی‌‌ها مواجه شویم، به طور قطع تغییر رویکرد داده و می‌توانیم هرگونه تحریمی را برای دستیابی به اهداف صلح‌آمیز خودمان، دور بزنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: آمریکا با وضع تحریم‌های جدید علیه کشورمان که مخالف نص صریح توافق هسته‌ای با 1+5 است، یک بار دیگر غیر قابل اعتماد بودنش را برای ملت‌ها ثابت کرد.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏