در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات، به وضعیت قبلی باز خواهیم گشت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات به وضعیت قبلی باز خواهیم گشت و این طرف غربی است که متضرر می‌شود.

 

منصور حقیقت‌پور در گفتگو با «خبرنگار سیاست خارجی «خبرگزاری دانشجو» در مورد روند مذاکرات هسته‎‌ای ایران و 1+5 اظهار داشت: دور جدید مذاکرات ایران و 1+5، کار بسیار مشکلی است، مذاکرات می‌توانست به نتیجه برسد اما با توجه به اقدامات طرف مقابل و عهدشکنی‌های دولتمردان آمریکایی که خلاف توافقات به عمل آمده بود؛ به نظر می‌رسد مذاکرات با چالش روبرو شده و به نتیجه نخواهد رسید.

 

وی تصریح کرد: اقدام آمریکا و اعمال تحریم‌های جدید، موجب بدبینی بیشتر ما نسبت به دولتمردان غربی شد لذا ما باید به نیروی داخلی و اقتصاد مقاومتی تکیه کنیم و به مذاکرات خوشبین نباشیم چراکه طرف مقابل ما نانجیب بوده و خواهان به نتیجه رسیدن مذاکرات نیست.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: تیم مذاکره کننده باید در مذاکرات از حقوق ملت ایران با حفظ چارچوب نظام دفاع کند، اما نباید به مذاکرات دل بست چراکه ما باید بر اقتصاد و فناوری داخلی خود اکتفا کنیمف چرا امکان دارد پس از رسیدن به توافق نهایی، دوباره طرف غربی توافقنامه را نقض کند.

 

حقیقت‌پور تاکید کرد: اگر کل توافقات شکست بخورد ما در مذاکرات چیزی را از دست نخواهیم داد چراکه دوباره به وضعیت اولیه برگشته و تمام فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر خواهیم گرفت، اما این طرف غربی است که متضرر خواهد شد چراکه ایران همواره با حسن‌نیت وارد مذاکرات شده است، اما آنها هر بار توافق را نقض کرده‌اند لذا تیم مذاکره کننده باید هوشیار و آگاهانه به پای میز مذاکره برود و از حقوق ملت ایران کوت

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏