رسایی:در توافق نامه ژنو حقوق ملت ایران زیر سوال رفته است/خاتمی خودش اقرارکرد که در تعلیق برنامه هسته ای سرمان را کلاه گذاشتند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مسئله هسته ای ایران نماد استقلال خواهی ملت است و در توافق نامه ژنو حقوق ملت زیر سوال رفته و ما به هیچ وجه نباید دراین زمینه کوتاه بیاییم.

به گزارش کمیته صیانت از منافع ایران به نقل از نامه نیوز، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پنج شنبه شب در جمع مردم قزوین در مسجد الغدیر گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی مردم در جمهوری اسلامی می توانند آگاهی سیاسی داشته باشند و بصیرت افزایی کنند که نعمتی برای مردم است.

وی افزود: من از آقای حسینی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی باید تشکر کنم زیرا ایشان از جمله نمایندگان فعال در مجلس هستند که در بزنگاه های حساس همواره موفق عمل کرده اند و بصیرت خود را نشان داده اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: نمایندگان مجلس نه بیل می زنند و نه کلنگ؛ اما گاهی همین نمایندگان در بزنگاه هایی قرار می گیرند که سربلند بیرون آمدن از آن برای حفاظت از انقلاب اسلامی الزامی است لذا شما مردم برای آن که متوجه شوید که آیا نماینده شما خوب عملکرده است یا نه باید ببینید که وی در بزنگاه ها چگونه عمل کرده  که موضوع وقف دانشگاه آزاد و یا رای به کابینه نمونه ای از آنهاست.

رسایی عنوان کرد: بزنگاه امروز ملت ایران موضوع هسته ای است و نباید از این موضوع به سادگی عبور کنیم چرا که  افکار ملت می تواند به آینده کشور کمک کند کما اینکه در هشت سال گذشته این کار را کرد.

وی با اشاره به این که امروز عده ای تلاش می کنند به ملت این گونه القا کنند که مسئله هسته ای زیاد مهم نیست تصریح کرد:عده ای از 10 سال پیش که موضوع هسته ای مطرح شد می خواستند به گونه ای به مردم القا کنند که این موضوع مهم نیست و نباید برای آن هزینه زیادی بدهیم ؛ اما به لطف خدا و با رهنمودهای مقام معظم رهبری ملت ما امروز فهمیده اند که موضوع هسته ای بسیار مهم و به نماد استقلال خواهی ملت ایران تبدیل شده است.

رسایی در خصوص اهمیت موضوع انرژی هسته ای در کشور گفت: سال 57 ملت ایران برای استقلال خواهی خود انقلاب کرد و پس از آن ملت برای استقلال خواهی خود دررفراندوم جمهوری اسلامی ایران شرکت کرد و به آن رای مثبت داد و بعد از آن برای استقلال خود با عراق جنگید و امروز حدود 10 سال است که ملت متوجه شده که مسئله هسته ای مرتبط با استقلال کشور است و اهمیت دارد لذا نباید آن را با توافق ضعیفی مثل توافق ژنو دچار اختلال کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان خاطره ای از دوران طلبگی خود در قم بیان کرد: امروز همه فهمیده اند که اقتصاد وابسته به نفت باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای کشور شده است و برای عبور از این وضعیت و رسیدن به اقتصادی پویا باید جایگزین هایی را برای آن در نظر گرفت که یکی از این جایگزین ها استفاده از انرژی هسته ای است.

وی یادآور شد: مردم امروز از خود می پرسند چرا استکبار جهانی و در راس آن آمریکا می تواند انرژی هسته ای داشته باشد اما ملت ایران نمی تواند از این انرژی برای تولید برق و سایر امور استفاده کند.

رسایی با بیان این که دانشمندان هسته ایران این روزها دیگر محافظی ندارند خاطرنشان کرد: مسئله هسته ای جمهوری اسلامی ایران از سال 1381 مطرح شده است؛ اما تحریم ها از 35 سال قبل آغاز شده و ما نتیجه می گیریم که اگر کسی فکر کند تحریم ها به خاطر موضوع هسته ای بوده سخت در اشتباه و فکرش شیطانی است که برخی امروز این گونه فکر می کنند.

وی افزود: کسی نمی گوید که تحریم ها به خاطر موضوع هسته ای اضافه نشده اما اگر فکر کنیم تحریم ها فقط به خاطر تحریم است اشتباه است، تحریم ایران توسط استکبار جهانی به خاطر استقلال طلبی ایران تحمیل شده زیرا این کشور نمی خواهد زیر چتر مستکبران قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که منافقان در سال 81 مطرح کردند که ایران به دنبال سلاح هسته ای است اضافه کرد: در آن زمان همین آقای روحانی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران بود که مذاکراتش با سه کشور اروپایی منجر به توافق نامه سعدآباد شد، توافقنامه ای که طبق سخنان آقای خاتمی رئیس جمهور وقت در آن آقای البرادعی ما را گول زد و تعلیق را آن طور که غربی ها می خواستند تفسیر کرد.

رسایی اظهارداشت:همان زمان هم که ما این توافق را نقد کردیم عده ای گفتند شما کاسب تحریمید و از آن سود می برید؛ اما بعد از گذشت چند وقت از آن توافق رهبر بصیر و آگاه انقلاب در سخنرانی در جمع دانشجویان یزد گفتند که” همین دولت برود و پلمب ها را باز کند چرا که آمریکایی ها به تعهداتشان پایبند نبوده اند” و همین گونه هم شد و دولت آقای خاتمی این پلمب ها را باز کرد و پرونده ایران به شورای حکام آژانس رفت.

وی با اشاره به این که پس از این ماجرا موضوع هسته ای به دولت احمدی نژاد منتقل شد گفت: پس از آن سال ها جوانان دانشمندی مانند احمدی روشن و شهید علیمحمدی آمدند و توانستند غنی سازی 20 درصد را انجام دهند و همین موضوع باعث شد غرب در تعجب فرو برود و بداند که جوانان ایرانی بسیار مستعد هستند.

رسایی بیان کرد: اما دولت جدیدی که اکنون آمده است همه دانشمندان هسته ای را اخراج کرده و محافظ آنان را نیز گرفته زیرا این دولت معتقد است اگر ما در مسئله انرژی هسته ای عقب نشینی کنیم تحریم ها برداشته می شوند در صورتی که این گونه نیست کما این که تا کنون هم این گونه نبوده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: عده ای فکر کردند با فضا سازی در رسانه ها و کشور می توانند مردم را به خیابان ها بکشند و برای توافق هسته ای ژنو جشن بگیرند؛ اما دیدید که این گونه نشد زیرا ملت ما فهیم است و می داند که توافق نامه ژنو بسیار ضعیف است و جای هیچ خوش حالی ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دولتی ها می گویند ما فلان قدر در توافق نامه ژنو پول گرفته ایم و پیروز شده ایم؛ اما من از آنها پرسیده ام و می پرسم که در مقابل چه چیزی داده اید که موفق به گرفتن این امتیازات محدود شده اید.

حمید رسایی گفت: روزنامه های اصلاح طلب پس از اعتراض ما به مذاکرات ژنو تیتر زدند که 9 دی و کیهان با اسرائیل هم صدا شده اند در حالی که ما حرفمان در دفاع از حقوق ملت است و تا جان در بدن داریم از حقوق ملت کوتاه نخواهیم آمد.

وی با بیان این که ما معتقدیم این توافق نامه به نفع ملت ایران نیست و استقلال آن ها را به خطر می انداز تصریح کرد: البته ما حرفمان بر سر اصل مذاکره نیست بلکه بر سر چگونگی مذاکره است و انتقاد داریم  که چرا باید این گونه مذاکره به حقوق ملت خدشه وارد کند.

رسایی با اعلام این که بروید و ببینید که رهبر معظم انقلاب در چند ماه اخیر چندبار سخن از استقلال گفته اند افزود: برخی می گویند رهبری انقلاب مذاکرات را زیر نظر دارد  و آن را تایید می کند؛ اما من می گویم رهبر انقلاب مگر مذاکرات دوران گذشته را نمی دید و تایید نمی کرد؟ مگر ایشان مذاکرات را در طول هشت سال گذشته که احمدی نژاد رئیس جمهور بود تائید نمی کرد؟

وی تصریح کرد: در توافق نامه ژنو ما 27 امتیاز داده ایم و هشت امتیاز گرفته ایم، آیا این یعنی برد – برد ؟ کجای این برد – برد است ؟ کجای این را یک حقوقدان تائید می کند؟ بر اساس توافق موجود ما باید غنی سازی را از 20 درصد به پنج درصد برسانیم و یک قسمتی از اورانیوم را هم اکسید کنیم آیا می دانید این یعنی چه ؟ یعنی ما بر آن چه که تا به حال غنی سازی کرده ایم آب ببندیم و آن را رقیق کنیم.

رسایی خاطر نشان کرد:  خاتمی خودش اقرارکرد که در تعلیق برنامه هسته ای سرمان را کلاه گذاشتند و امروز همان تیمی که در ماجرای هسته سال 82 می گفتند نمی توانیم مجددا سر کار آمده اند.

به گزارش مهر، این نماینده اصولگرای مجلس اظهارداشت: روسیه به نقض توافق ژنو توسط غربی ها اعتراض کرد اما ظریف فقط خندید، لذا من تا جان در بدن دارم از این توافق نامه انتقاد خواهم کرد زیرا این توافق نامه حقوق ملت ایران را زیر سوال برده است و ما با این توافق نامه به شدت مخالفیم.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏