تحریم مقامات ایرانی از سوی انگلیس حکایت از عدم پایبندی ۱+۵ به توافق ژنو دارد

۲۰۰ نماینده مجلس در بیانیه‌ای تاکید کردند تحریم مقامات ایرانی از سوی دولت انگلیس حکایت از عدم پایبندی اعضای ۱+۵ بر ادعاهایی که در ژنو داشتند، دارد و نشان می‌دهد آنان هرگز از دشمنی با ایران اسلامی دست نخواهند کشید.

به گزارش کمبته صیانت از منافع ایران به نقل از فارس، 200 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای نسبت به سیاست‌های خصمانه دولت انگلیس به شدت انتقاد کردند و نکاتی را در این زمینه به دولت متذکر شدند.

متن کامل این بیانیه که ضرغام صادقی عضو هیات رئیسه مجلس آن را قرائت کرد به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

دولت انگلیس که سابقه دشمنی استعماری او در جهان و با ملت ایران و دخالت‌های نابجای متعدد آنان در امور داخلی کشورمان در دهه‌های گذشته بر همگان آشکار شده، در روزهای اخیر در اقدامی دیگر برخی از مقامات فعلی و سابق جمهوری اسلامی ایران از جمله دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به قول خودشان تحریم کرده است.

این اقدام هرچند تاثیری در امور داخلی کشورمان ندارد اما حکایت از عدم پایبندی اعضای 1+5 بر ادعاهایی است که در ژنو دارد و نشان می‌دهد که آنان هرگز از دشمنی با ایران اسلامی دست نخواهند کشید.

امیدواریم رفتارهایی از این دست که از سوی 1+5 به ویژه آمریکا و انگلیس که بارها دیده شده است، موجب افزایش حساسیت گروه مذاکره‌کننده دیپلماسی دولت محترم باشد و موجب شود تا علاوه بر تحرک بیشتر در مقابله با این دخالت‌ها، تمام توان خود را بر به کارگیری ظرفیت‌های داخلی کشور برای حل مشکلات مردم قرار دهد.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏