آمریکا بعد از توافق ژنو گستاخ شده است / نیاز به لبخند ناقضان حقوق‌بشر نداریم

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با انتشار بیانیه‌ای، افزوده شدن تعدادی از مسئولان کشورمان به لیست تحریم‌های انگلیس خبیث را نقض توافق ژنو دانسته و از دستگاه دیپلماسی خواست جواب دندان‌شکنی به این دست اقدامات بدهد.

به گزارش کمیته صیانت از منافع ایران به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز آمده است: نه شرقی، نه غربی از پایه‌های انقلاب عظیمی است که ریشه در فطرت الهی بشر دارد و مقاومت رمز پیشرفت روزافزون این انقلاب عزیز و استقلال و آزادی میوه گهربار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

انقلاب اسلامی ایران که با منطق توحیدی در فطرت‌های پاک مسلمانان جوانه زد و با عنایات الهی در برابر انواع فتنه‌ها و نفاق‌های داخلی و خارجی ایستاد، امروز بعد از گذشت 35 سال با صلابت و اقتدار به حیات خویش ادامه می‌دهد. در این مسیر پر افتخار اما سران مستکبر خونریز عالم و رژیم‌های مرتجع منطقه لحظه‌ای از دشمنی و خصومت با ملت ایران دست نکشیدند و نخواهند کشید.

نباید به لبخند کسانی که حقوق ملت ها را با منطق حیوانی تفسیر می کنند، امیدوار بود

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با اشاره به طرح ادعای دفاع از آزادی و حقوق بشر توسط کشورهای غربی می‌افزاید: کسانی که عدالت و آزادی و حقوق ملت‌ها را با منطق پست و حیوانی خویش تفسیر می‌کنند و حتی خود به آنچه ادعا می‌کنند پایبند نیستند و آزادی ملت‌ها را سلب می‌کنند، به لبخندشان نباید خوشبین و امیدوار بود.

افزوده شدن مسئولان کشورمان به لیست تحریم‌ها نقض توافق ژنو سند دیگری بر دشمنی سران استکبار با ملت ایران است

در بخش دیگری از این بیانیه و با اشاره به مفاد توافقنامه ژنو در خصوص عدم ایجاد تحریم‌های جدید علیه کشورمان تاکید شده است: در جریان مذاکرات هسته‌ای نیز دشمنی سران استکبار با ملت ایران بیش از پیش آشکار شد و با وجود اینکه طبق توافقنامه ژنو نباید تحریم جدیدی علیه ایران صورت می‌گرفت، رژیم خبیث انگلیس تعدادی از مقامات ایران را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد و ثابت کرد که نباید به آنها اعتماد کرد.

عدم اعطای ویزا به نماینده ایران در سازمان ملل دیگر سند این مدعا

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز ادامه داده است: ویزا ندادن آمریکای جنایت کار به حمید ابوطالبی نیز سند دیگری بر این مدعاست. قَدْبَدَتِالْبَغْضَاءُمِنْأَفْوَاهِهِمْوَمَاتُخْفِیصُدُورُهُمْأَکْبَرُ.

این بیانیه با یادآوری جنایات مدعیان دروغین حقوق بشر ادامه داده است: بشری که اینها دم از حقوق آن می‌زنند، در عراق و فلسطین و افغانستان و سوریه زیر چکمه‌های نظامیان تا بن دندان مسلح آمریکا و غرب مظلومانه له می‌شوند. آیا مردم بی‌‌‌گناه فلسطین در نظر اینان “بشر” محسوب نمی‌شوند که از کشتار بی‌رحمانه ایشان توسط رژیم غاصب اسرائیل حمایت می‌کنند؟ آیا حق و حقوق مردم مظلوم عراق در دایره‌ حقوق‌بشر ساختگی غرب نمی‌گنجد که در اشغال آن هم دست شده‌اند؟

آمریکا بعد از توافق ژنو گستاخ شده است

این تشکل دانشجویی ادعاهای آمریکا در خصوص نقض حقوق بشر در کشورمان را نشانه گستاخی شیطان بزرگ دانسته و تاکید کرده است: آمریکا که به تعبیر امام راحل شیطان بزرگ خوانده می‌شود، بعد از توافق ژنو به حدی گستاخ و پر رو شده است که در مورد حقوق بشر نظر می‌دهد و طنز تلخ ماجرا این است که کسانی که روی بشریت و انسانیت را سیاه کردند، در کارنامه سیاهشان شکنجه و نقض حقوق زندانیان، تداوم خشونت جنسی علیه زنان، بازداشت‌های خودسرانه و نقض عدالت، نقض حریم خصوصی، شنود مکالمات تلفنی، نقض حقوق اقلیت‌ها، تبعیض نژادی و نقض آزادی بیان به وضوح یافت می‌شود.

بعد از انرژی هسته‌ای نوبت حقوق بشر رسیده تا دست آویزی برای اعمال فشار بیشتر بر ایران باشد

این بیانیه ادامه داده است: روشن است که اکنون بعد از انرژی هسته‌ای نوبت به حقوق بشر رسیده است که دست‌آویزی برای اعمال فشار بیشتر بر ایران باشد تا بلکه دولت و ملت ایران را تحت فشار “اهرم حقوق بشر” به عقب‌نشینی وادار کنند.

دولت فریب لبخند دشمن را نخورد

اگر جواب محکمی به دشمن داده نشود   زیاده خواهی‌اش فزون شده و گستاخ تر می‌شود

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در انتهای این بیانیه دولت و دستگاه دیپلماسی را خطاب قرار داده و تاکید کرده است: در نهایت به دولت دکتر روحانی و وزارت خارجه وتیم مذاکره کننده کشور عزیزمان اعلام می‌کنیم که به دشمن نباید اعتماد کرد و فریب لبخند دشمن را نباید خورد واگرپس ازاین نیزجواب محکمی در اینباره داده نشود،طمع کاری‌ها و زیاده‌خواهی‌هایشان فزون‌تر شده و جسورتر و گستاخ‌تر از پیش خواهند شد و میدان فراخ‌تری برای ظلم و جنایت و زورگویی خواهند یافت.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏