مشاور باراک اوباما: جاسوسی‌های آمریکا مشروع است!

مشاور رئیس جمهوری آمریکا با اذعان به تنش آفرین بودن عملیات جاسوسی کشورش برضد سران اروپا این اقدام را یک عمل مشروع توصیف کرد.

به گزارش گروه بین الملل«خبرگزاری دانشجو»؛ به نقل از فرانس‌پرس؛ لیسا موناکو مشاور باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در باره رسوایی های جاسوسی سرویس های اطلاعاتی کشورش در اروپا گفت: درست است که این عملیات جاسوسی باعث بروز تنش در بین آمریکا و کشورهای اروپایی شده است اما نباید فراموش کنیم که این اقدامات مشروع هستند.

لیسا موناکو مشاور باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در امور امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم در مقاله خود در نشریه آمریکایی “یو اس ای تو دی ” نوشت: اطلاعاتی که ظرف چند ماه قبل فاش شدند، باعث ایجاد بحران بین ما و بسیاری از متحدان خارجی ما شده است.

وی در ادامه نوشت: ما هم اکنون همان اطلاعاتی را جمع اوری می کنیم که تمام کشورهای دیگر این اطلاعات را جمع اوری می کنند اما اختلاف موجود در این است که کشورهای دیگر عملکرد ما را به گونه ای زیر نظر دارند که در تاریخ بی سابقه است.

وی در بخش دیگری از این مقاله نوشت: رئیس جمهوری به ما دستور داد، توانایی های اطلاعاتی خود را در خصوص شرکای خارجی مورد بازنگری قرار دهیم، اما ناگفته نماند که سرویس های اطلاعاتی ما قبال مقایسه نیستند، اما در عین حال خالی از مشکلات نیز نیستیم.

باردیگر با توجه به سابقه آمریکا در جاسوسی از کشورهای اروپایی که از متحدین آمریکا نیز محسوب می شوند باید گوشزد کرد که ما با کشوری روبرو هستیم که جاسوسی از سایر کشورها برایش امری مشروع تصور می شود و با قلدری تمام نیز بر این عمل صحه می گذارد. حال باید خطاب به خوش باوران داخلی گفت آیا چنین کشوری قابل اعتماد بوده و می توان به طور مساوی روی یک میز مذاکره نشست؟

منبع: خبرگزاری دانشجو

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏